19.10.2014r. – XXIX Niedziela zwykła – Niedziela Misyjna

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw w intencji misji i misjonarzy, przeżywany pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”. Składanymi dziś ofiarami pragniemy wesprzeć wielkie dzieło misji.

2. W środę 22 października w kościele polskim obchodzić będziemy wspomnienie świętego Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w modlitwie zanoszonej za Jego wstawiennictwem.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Codziennie po wieczornej Mszy św. w sobotę po Mszy św. o godz. 8.30, natomiast dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

4. Klasy trzecie ponadgimnazjalne zapraszamy na katechezę w ramach katechizacji przedmałżeńskiej w czwartek o godz. 19.00.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas trzecich w tym tygodniu na cmentarzu farnym o godz. 16.00 w czwartek dla grupy męskiej, a w piątek dla grupy żeńskiej.

6. Różaniec za zmarłych z wymieniankami jednorazowymi odmawiać będziemy od
3-go listopada o godz. 17.30. (od poniedziałku do piątku). Stosowne druki wyłożone są przy obrazie św. Jana Pawła II. Prosimy czytelnie wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i złożyć w zakrystii.

7. Sakramentu chrztu świętego będziemy udzielać w sobotę 8 listopada o godz. 18.00 i w niedzielę 16 listopada o godz. 12.00.

8. Muzeum regionalne zaprasza w celu upamiętnienia pomordowanych wrześnian pod tablicę pamiątkową na budynku dawnego więzienia (ul. Sądowa 1) 26 października o godz. 12.00.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika katolickiego”, „L’Osservatore Romano” oraz kalendarze misyjne na rok 2015 w cenie 5 zł.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz Fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (2.190zł.), oraz na cele budowlane (6.293 zł). W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek stanowiąca pomoc dla dzieci i młodzieży.

11. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji misji i życzymy udanego niedzielnego odpoczynku oraz owocnego tygodnia pracy.

12. Wszystkich naszych wiernych zmarłych, szczególnie śp. Ryszarda Dermiago oraz śp. Henryka Komisarka polecajmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie...

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.