Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu – 27.11.2016r

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach ku czci Matki Bożej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na „Roraty” w poniedziałki, środy i piątki na godz.18.00.Dla dorosłych „Roraty” codziennieo godz. 7.00. Podczas sobotnich Rorat, w sposób szczególny pochylimy się nad wezwaniem „Przysiądź się” – na podstawie pierwszych trzech Przykazań Bożych. Do udziału w tych roratach zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ponadgimnazjalną. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.

2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek miesiąca modlimy się podczas wieczornej Mszy św. w intencji świętych i licznych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
Możliwość spowiedzi: 
- w czwartek od godz. 17. do godz. 18.00- dla klas III gimnazjum
- w piątek od godz. 15.00 - 16.00 – dla dzieci (Msza św. roratnia o godz. 16.00).
- w piątek od godz. 17.00 – 18.00 – dla młodzieży gimnazjalnej klas I i II (po zakończeniu Mszy św. spotkanie młodzieży klas drugich)

3. W sobotę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i starszych parafian natomiast na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne.

4. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na wsparcie Kościoła na Wschodzie.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, oraz opłatki i świece na stół wigilijny. Można także złożyć ofiarę wspierającą dzieci i młodzież naszych szkół.

6. Parafianom i gościom na czas Adwentu rozpoczynającego nowy rok liturgiczny i duszpasterski życzymy pogłębienia wspólnoty z Bogiem poprzez wejście na drogę osobistego nawrócenia i dzielenia się radością doświadczenia Boga z innymi.

7. Wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.