Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela zwykła - 30.08.2015r.

1. Na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu solistki Teatru Wielkiego w Poznaniu Pani Barbary Kubiak zapraszamy dziś o godz. 19.00.Natomiast w przyszłą niedzielę o godz.19.00 odbędzie się koncert charytatywny wspierający chorego Jakuba w wykonaniu zespołu „Opoka”.
2. We wtorek 1 września przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
3. We wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny.
Msze św.:
- We wtorek o godz. 8:30 dla nauczycieli i młodzieży gimnazjum nr 2
- W środę o godz. 9:30 dla nauczycieli i młodzieży Zespołu Szkół Politechnicznych
- w piątek o godz. 16:00 dla dzieci szkół podstawowych – okazja do spowiedzi św. od godz. 15:00. Podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w klasie pierwszej.
4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Na modlitwę w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego zapraszamy w czwartek o godz. 18:00. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi dla młodzieży gimnazjalnej klas trzecich i czas prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
5. W piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30 do 8:30 oraz od godz. 17:00 do 18:00.
6. Okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas pierwszych i drugich w piątek od godz. 17:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie młodzieży klas drugich pragnącej podjąć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
7. W sobotę – 5 września – chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00. Natomiast na godz. 20:00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne.
8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci klas trzecich rozpoczynających przygotowanie do pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
9.
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę 27 września (niedziela). Wyjazd o godz. 5:00, powrót ok. godz. 22:00. Koszt – 50 zł.
10. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia „Przewodnika Katolickiego” oraz złożenia ofiary do puszek przeznaczonej na pomoc dla dzieci i młodzieży.
11. Nauczycielom, katechetom, młodzieży, dzieciom, a także rodzicom życzymy wytrwałości na każdy dzień nowego roku szkolnego. Naszym parafianom, również gościom życzymy w rozpoczynającym się tygodniu wielu Bożych łask i wzajemnej życzliwości.
12. Wszystkich naszych drogich zmarłych, szczególnie śp. Anielę Wieczorek, śp. Magdalenę Gielata, śp. Henryka Kałużnego polecamy Miłosiernemu Bogu.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.