Ogłoszenia parafialne

 

I Niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015 r.

1. Trwający od Środy Popielcowej okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju dla wszystkich ludzi.

2. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, a o godz.17.30 dla młodzieży i dorosłych, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.10. Ofiary składane na tacę w czasie nabożeństw Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Informujemy, że w naszej parafii począwszy od dziś w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 odbywać się będzie, tzw. Kurs Przedmałżeński, dla osób które w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakrament małżeństwa a z różnych powodów nie uczestniczyli w takim przygotowaniu.

4. W sobotę 28 lutego biuro parafialne wyjątkowo czynne od godz. 16.30 do 17.30.

5. Jak każdego roku w przyszłą niedzielę, tj. drugą niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce pragnie wspomóc polskich misjonarzy przez modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek przed kościołami.

6. Przypominamy, że Fundacja Pomocy Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, we wtorek – 24 lutego w godz. od 9.00 do 12.00 na placu firmy Akmet, przy ul. Leśnej 10.

7. Przyjmujemy zapisy na całonocne czuwanie w Częstochowie z 14 na 15 marca.

8. Sakramentu chrztu udzielać będziemy w sobotę 14 marca o godz. 18.00 i w niedzielę 22 marca o godz. 12.00.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki”, zabrać kartki do spowiedzi wielkanocnej oraz złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci i młodzieży.

10. Naszych Parafian i Gości rozpoczynających trud duchowej odnowy powierzamy Bożej opiece.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, w sposób szczególny śp. Teresę Kwapich, śp. Weronikę Pietrzak. Wieczny odpoczynek...

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.