Ogłoszenia parafialne

 

28.09.2014 r. – XXVI Niedziela Zwykła


1. Od środy (1 października) zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa odprawiane będą od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy św. o godz. 8.30, w niedzielę jedna dziesiątka różańca przed każdą Mszą św., natomiast dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi św.:

- dla młodzieży klas III gimnazjum w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 (o godz. 18.00 Msza św.);

- dla dzieci klas III – VI w piątek od godz.15.00 do 16.00 (o godz. 16.00 Msza św. zakończona nabożeństwem różańcowym);

- dla młodzieży klas I i II gimnazjum w piątek od godz.17.00 do 18.00 (o godz. 18.00 Msza św. zakończona nabożeństwem różańcowym oraz krótkim spotkaniem dla młodzieży klas II gimnazjum).

3. Zapraszamy na nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty z 3 na 4 października (z piątku na sobotę) w intencji ochrony życia i praw rodziny oraz Synodu Biskupów poświęconego rodzinie, który odbędzie się w dniach od 5 do 19 października w Watykanie. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 21.00, a zakończymy o godz. 7.00.

4. W sobotę od godz.9.00 chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną. Natomiast na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne.

5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św.

6. Także w przyszłą niedzielę spotkanie rodziców młodzieży klas trzecich przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.00.

7. Parafia pw. św. Kazimierza we Wrześni zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i lepiej poznać Pismo Święte na cykl spotkań w Szkole Słowa Bożego. Pierwsze spotkanie w niedzielę 5 października o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

8. Wyjazd Wspólnoty Żywego Różańca na dzień skupienia do Gniezna w sobotę 11 października o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

9. Tygodnik „Przewodnik katolicki”, miesięcznik „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz „Wspólnotę” można nabyć przy wyjściu z kościoła. Można także złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na pomoc dla dzieci i młodzieży.

10. Wszystkich naszych bliskich zmarłych, polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.