Ogłoszenia parafialne

26.10.2014r. – XXX Niedziela Zwykła

1. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele w tym dniu o godz. 7.00; 8.30 i 10.30 i 18.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach wrzesińskich sprawowane będą:

- na Cmentarzu Farnym o godz. 12.00 procesja a po niej Msza św.

- na Cmentarzu Komunalnym o godz. 14.00 procesja a po niej Msza św.

Odpowiadając na prośbę ks. Rektora przy wejściu na cmentarz komunalny można będzie złożyć ofiarę przeznaczoną na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie, natomiast ofiary zebrane podczas Mszy św. przeznaczone będą na cele budowlane naszej parafii – nowe organy.

2. W niedzielę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 8.30 dodatkowa modlitwa w intencji zmarłych.

3. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie możemy zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest: nie być przywiązanym do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz modlitwa za zmarłych na cmentarzu.

4. Różaniec za zmarłych z wymieniankami jednorazowymi odprawiać będziemy od 3-go listopada o godz. 17.30. (od poniedziałku do piątku). Wymienianki prosimy składać w zakrystii.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki ” dla dzieci, kalendarz na 2015 r. oraz złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną dla dzieci i młodzieży.

6. Parafianom i gościom na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień życzymy zadumy nad przemijaniem ludzkiego życia i pamięci o tych, którzy odeszli do wieczności. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas.

7. Wiernych zmarłych z naszych rodzin i bliskich naszemu sercu polecajmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.