IV Niedziela Zwykła – 01.02.2015r.

1. Dziś o godz. 15.00 – w parafii św. Kazimierza Królewicza we Wrześni odbędzie się II Koncert Parafialnych Scholi Dziecięcych naszego miasta. W koncercie udział biorą także nasze parafialne schole.

2. W poniedziałek – 2 lutego przeżywać będziemy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze święte zapraszamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00 na które przyniesiemy świece zwane gromnicami. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której poświęcimy świece dzieciom pierwszo-komunijnym.

3. Jednocześnie dzień 2 lutego w Kościele ustanowiony jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone są na pomoc dla Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie.

4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek , piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi:

- w piątek od godz. 15.00 do 16.00 – dzieci szkół podstawowych

- od godz. 17.00 do 18.00 – klasy I, II i III gimnazjum

Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 16.00, dla młodzieży gimnazjalnej o godz. 18.00

5. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę   od godz. 9.00. Natomiast na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne.

6. W poniedziałek 9 lutego o godz.16.30 odbędzie się spotkanie przyjmujących kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z s. Adrianą z Bydgoszczy.

7. Przyjmujemy intencje mszalne na II kwartał 2015r.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Wspólnotę ” oraz „List” dla osób chorych i starszych.

9. Parafianom i sympatykom naszej Parafii życzymy radości w gronie rodziny, bliskich i przyjaciół.

10.Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych, szczególnie śp. Floriana Szczepańskiego, śp. Mariana Pohla, śp. Jana Domżalskiego. Wieczny odpoczynek...

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.