Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  15.05.2016 r.

1. Przeżywana dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą w Polsce nazywamy Zielonymi Świątkami upamiętnia rozpoczęcie działalności Chrystusowego Kościoła. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego.

2. Dzisiaj na godz. 20.00 zapraszamy na majowe nabożeństwo.

3. Jutro drugi dzień świąteczny – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz.: 7.00, 8.30, 18.00.

4. W środę na Mszę św. o godz. 8.30 zapraszamy osoby przyjmujące kapliczkę MBTP.

5. W czwartek będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św., w czasie których prosić będziemy o świętość życia duchowieństwa oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

6. Także w  czwartek o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży ponadgimnazjalnej klas pierwszych i drugich.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii, przyjmując Komunię św. Spowiedź dla tych dzieci oraz ich rodziców w piątek o godz. 16.30.

8. Zapraszamy na spotkanie młodzieży na Lednicy 04 czerwca. Zapisy w biurze i zakrystii z wpłatą 25 zł.

9. Trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała przebiegać będzie ulicami: Ogrodową,  Słowackiego, Chrobrego, Królowej Jadwigi. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy.

10. Wychodząc z kościoła można nabyć kolejny numer tygodnika „Przewodnik katolicki”.

11. Wspólnocie parafialnej i sympatykom naszego kościoła dziękujemy za złożone w minioną niedzielę ofiary na cele budowlane (6013 zł) oraz na pomoc dla Ekwadoru (1468 zł). Wszystkim życzymy radosnego niedzielnego wypoczynku.

12. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych. Dobry Jezu…

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.