V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Nauki głosi ks. dr Marcin Andrzejewski – Notariusz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i 18.00. Codziennie o godz.20.30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

2. Od jutra do środy odbywać się będą także szkolne rekolekcje dla młodzieży Gimnazjum nr 2.

3. Przyjmujących kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zapraszamy na spotkanie z s. Adrianą we wtorek o godz. 16.30.

4. W środę – 25 marca – przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w tym dniu przypada też Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do włączenia się podczas każdej mszy św. w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, które jest zagrożone aborcją. Osoba zobowiązująca się do tego typu obrony życia codziennie odmawia specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców, dziesiątkę różańca oraz podejmuje dobrowolne postanowienie.

5. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w naszej parafii w najbliższy piątek od godz. 19.30 do 20.30 (o godz. 19.00 nabożeństwo pokutne) oraz w sobotę w następujących godzinach:
- od 9.00 do 10.00
- od 10.30 do 12.00
- od 14.30 do 16.00
- od 16.30 do 17.30
W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.

6. Wyjazd Wspólnoty Żywego Różańca na Dzień Skupienia do Słupcy w sobotę o godz.9.15.

7. Spotkanie dzieci na wspólne chwalenie Pana Boga i zabawę w sobotę o godz. 10.00.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Jej liturgia wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu i następującego po niej Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy poświęcimy przyniesione gałązki palmowe.

9. Chorych z posługą sakramentalną – z racji świąt – odwiedzimy w Wielką Środę tj. 1 kwietnia od godz. 14.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

10. Ofiary z przyszłej niedzieli składane do puszek przed kościołem przeznaczymy dla dzieci i młodzieży.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

12. W tygodniu rekolekcyjnym życzymy otwarcia serc na moc Bożego słowa oraz wielu łask płynących ze spotkania z Jezusem Chrystusem, szczególnie w sakramencie pojednania.

13. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich naszych drogich zmarłych, w sposób szczególny śp. Pawła Palczaka, śp. Andrzeja Chudziaka (inż. architekt naszego kościoła). Dobry Jezu a nasz Panie…

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.